Jak funguje referenční byznys? aneb Příběh jedné garsonky

Byt v Jinonicích prodán za týden o 150 000 Kč dráž

Panu Recmanovi jsem v roce 2016 prodal dva byty. Jelikož byl s mými službami spokojen, dal referenci paní Youngblood, která se na mě obrátila s žádostí o pomoc při prodeji její garsoniéry v Jinonicích. 

Velice mě to potěšilo, neboť referenčních příležitostí si každý makléř cení nejvíce. Z prostor jednoduché garsoniéry jsem proto odstranil věci denní potřeby a udělal takzvaný profesionální fotostaging, aby si zájemci o koupi dokázali podle fotografií ihned představit dispozice bytu. Díky tomuto kroku a následnému účinnému online marketingu se nemovitost podařilo prodat za pouhý jeden týden a o 150 000 Kč dráž, než byla původní nabídková cena. O byt se totiž mezi kupujícími strhla doslova bitva.

Noví majitelé žádají o pomoc při jeho pronájmu

Noví majitelé si pořídili byt jako investiční. Ještě před jeho převzetím testovali situaci na trhu pomocí inzerce, v níž byt nabízeli k pronájmu za cenu 10 000 Kč + poplatky, během dvou týdnů ale zjistili, že to nebude tak jednoduché. Požadovaná cenová hladina se totiž nachází na takzvané stropní hranici. Nabídku jsem proto zacílil na jinou klientelu a zájemce jsem našel takřka obratem. Vysokoškolský profesor z Anglie žijící trvale v Praze se právě stěhoval z jednoho bytu a potřeboval zůstat v lokalitě Jinonic.

Poprvé v životě jsem tak v tentýž den předával byt novým majitelům a vzápětí, jen asi o půl hodiny později, již jejich novému nájemníkovi panu Tanweerovi.

Doporučení v rámci rodiny generuje další zakázku

Díky popsanému obchodnímu případu, kde byly všechny strany spokojené, vznikla další příjemná spolupráce s paní Čtvrtečkovou, již mně doporučila její neteř paní Youngblood. Sympatické paní Čtvrtečkové jsem pomohl úspěšně finalizovat prodej bytu a dotáhnout do konce všechny smluvní a právní náležitosti této transakce, včetně daňového přiznání, přepisu smluv na odběr energií a jiných formálních záležitostí spojených s předáním bytu.


Celý tento příběh je ukázkou, jak fungují reference. Největším oceněním práce je pro mě spokojený klient, který mě rád doporučí dále a považuje mě za svého osobního realitního makléře, na něhož se může kdykoliv obrátit.

KONTAKT

Ing. Petr Dvořák
tel.: +420 732 903 030
dvorak@realitydvorak.cz
www.realitydvorak.cz

Sídlo kanceláře:
Reality Dvořák s.r.o.

Dlouhá 705/16, Praha 1 – Staré Město

Sjednejte si se mnou schůzku!

Rád Vás uvítám ve své kanceláři u šálku dobré kávy a nezávazné konzultace.

Visit Us On FacebookVisit Us On LinkedinVisit Us On Google PlusVisit Us On InstagramVisit Us On TwitterVisit Us On Youtube